8.Osmaniye Geleneksel Güvercin Festivali Hazırlıkları Tamamlandı

8.Osmaniye Geleneksel Güvercin Festivali Hazırlıkları Tamamlandı

Bu yıl Osmaniye Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenecek olan 8.Osmaniye Geleneksel Güvercin Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı. 19.12.2013 12:55
22 Aralık Pazar günün Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan festivale, Türkiye’nin çeşitli illerinden katılımların olacağı kaydedildi.
Osmaniye’de pek çok vatandaşın bir tutkusu, bir yaşam şekli haline geldiği için bu etkinliğe destek olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Kadir Kara, sosyal belediyecilik gereği olarak halkın tüm kesimlerine bu şekilde ulaşmaya çalıştıklarını ve Osmaniye’nin tanıtımı için festivalin önemli bir organizasyon olduğunu dile getirdi.
8.Osmaniye Geleneksel Güvercin Festivali tertip komitesi başkanı Hakan Tuncer ise desteklerinden dolayı Başkan Kadir Kara’ya teşekkür ederek festival ile ilgili bilgiler verdi. Tuncer; “Bu yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz güvercin festivalimizin 8. düzenliyoruz. Sarı meverdi, kara müsevvit, zırhlı şamı, kara kuyruk fitilli, sarı alaca bağdatı, kara nakışlı ve ispir olmak üzere 7 dalda festivalimizde güvercinlerimiz yarışacak. Şu ana kadar Türkiye’nin 81 ilinin 56’sından yarışma için başvuru yapıldı. Yarışmada dereceye girenlere kupa ve çeşitli hediyeler verilecek. Bu organizasyonla Osmaniye’nin tanıtımına katkı sağlanmaktadır” dedi.


Etiketler: 8.Osmaniye Geleneksel Güvercin Festivali Hazırlıkları Tamamlandı
Kaynak: www.habertanik.com - Tanık Medya 0541 354 80 80

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.