Nurs Lokman Hekim'in Sahte bal ürettiği için deşifre edildi

Nurs Lokman Hekim'in Sahte bal ürettiği için deşifre edildi

Kiremithane'de küçük bir kulübeden çıkarak adeta devleşen Nurs'un bombası çok çabuk patladı.. Balın yanısıra bitkisel ürünler ve erkeklik gücünü artırıcı haplar da üreten Nurs ilk darbeyi sahte baldan yedi..04.01.2013 18:15
 Sahte bal ürettiği için Bakanlıkça afişe edilen üç firmadan birisi, maalesef Adana kökenli Nurs Lokman Hekim.. Son yıllarda büyük atılım yapan; Kiremithane'de küçük bir kulübeden çıkarak adeta devleşen Nurs'un bombası çok çabuk patladı.. Balın yanısıra bitkisel ürünler ve erkeklik gücünü artırıcı haplar da üreten Nurs ilk darbeyi sahte baldan yedi..
Sabah'a teşekkür borçluyuz..
Bu konuyu gündeme ilk taşıyan Sabah Gazetesi ve Ersin Ramoğlu olmuştu.. "Şarlatanlar" diye manşet atan Sabah Güney, konunun Türkiye gündemine taşınmasını sağladı.. O günlerde bu yayınlar Adana Haber'e ilham  teşkil etti..
Devlet aslında bu ve benzeri firmaların devleşerek güçlü bir sermayeye dönüşmesine bir şekilde çanak tuttu..
Neden mi.?
Eğer şifalı bitkiler safsatası ve sahte bal denetimi bundan birkaç yıl önce yapılsaydı hem halkın sağlığıyla oynanmamış olacak; hem de bu hormonlu büyümenin önüne geçilecekti..
Şimdi..
Sorgulanması gereken şu noktalara dikkatinizi çekmek istiyorum..
1) Sahte bal ürettiği için deşifre edilen Nurs Lokman Hekim'in cezalandırılması, ayrıca ürettiği şifalı bitkilerin (!) de denetim ve kontrol altına alınması şart oldu..
2) Bu firmanın bugüne kadar sahte bal ve benzeri ürünlerden elde ettiği gelirle sahip olduğu servet mutlaka sorgulanmalıdır..
3) Bu servetle satın alınan, sahte bal ve ne idüğü belirsiz ürünlerin reklamı yapılarak halkı kandırmakta kullanılan Adana'daki Koza Tv ile Kanal A televizyonları da büyüteç altına tutulmalıdır..
4) Halk sağlığını tehlikeye sokan bu ürünlerin satılması amacıyla Roj TV'ye verilen ilanlarla (Güçlü istihbaratıyla tanınan Emre Uslu açıklamıştı) PKK'ya sağlanan maddi destek de savcılar için suç duyurusu teşkil etmelidir..
5) Koza TV, Kanal A vasıtasıyla gerek bürokratlarla gerek siyasilerle kurulan ilişkiler masaya yatırılıp bu sahteciliğin bürokrasi ve ve siyaset alanındaki hamileri de hesap vermelidir..
Özetle..
Bu ülkede gerçekten birşeyler olumlu anlamda değiştirilmek isteniyorsa her kişi ve kurum diyalog kurduğu muhataplarının kimliğini iyi analiz etmek durumunda.. Aksi takdirde kimin eli kimin cebinde olduğu tartışılacağı gibi sahtecilere itibar kazandırılması da söz konusu olabilecektir.. Valisiyle, belediye başkanıyla, siyasetçisiyle, medya ayağıyla herkes ilişkilerinde dikkatli olmak zorunda..
Zira bunun altından hiç kimse kalkamaz.!

http://www.ajans01.com/yazar/9135-sahte-39bal-deresi39nde-bogulursunuz.html

Etiketler: Nurs - Lokman - Hekim'in - Sahte - bal - ürettiği - için - deşifre - edildi
Kaynak: www.habertanik.com - Tanık Medya 0541 354 80 80

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.