Osmaniye’de sahada aktif çalışan isimlerden biri olan Azra Tarhan Akgül, ziyaretlerine Alevi Kültür Derneği’ni de ekledi. Anadolu kültürünün vazgeçilmez unsuru olan Bektaşi geleneği ve  Alevi inancı ile ilgili bilgiler alan Akgül, Alevi vatandaşların yaşadığı sorunları da dinledi.

Alevi Kültür Dernekleri Osmaniye Şube Başkanı Hasan Demiralan’ın ev sahipliği yaptığı ziyaret oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşti. Demiralan, Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Milletvekili A.Adayı Azra Tarhan Akgül’e hayırlı olsun diyerek yaşadıkları sorunları anlattı.

Akgül ise Alevi yurttaşların sorunlarına vakıf olduğunu, TBMM’de temsil yetkisi aldığında ise sorunların çözümü için partisi ile aralıksız çalışmalara devam edeceğini belirtti.

Akgül, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: " Aleviler bu ülkenin sigortasıdır. Bu vatan topraklarında aynı bayrak altında, hep birlikte birbirimize saygı içerisinde, nefret söylemi olmadan yaşayacağız. Bir olacağız. Her zaman yanınızdayım. Yanınızda olmaya da devam edeceğim"

Haber: Resul Özdil