Okul Müdürü Turgay Eriş, başarılarının tesadüf olmadığını ifade ederek, her sene daha da başarılı olacaklarını söyledi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer alan Şehit Mustafa Karabörk Fen Lisesi, 2022 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Yerleştirme Sınavlarında başarılı olmaya devam ediyor.

Okul Müdürü Turgay Eriş, başarının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi okulları için bir gelenek haline geldiğini belirterek şunları söyledi; “Öğrencilerin özverili gayretleri öğretmenlerimizin ve ailelerinin emekleri her türlü sonucun üstündedir. Okulumuz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bu klasiği bozmayarak büyük bir başarıya daha imza atmıştır. Bu süreçte öğrencilerini hiç yalnız bırakmayan öğretmenlerimizi okul idaremizi ve istikrarlı bir şekilde çalışarak hedeflerine ulaşan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Eriş, öğrencilerin yerleştiği üniversite bölümlerini de aktararak; “Tıp Fakültelerine 29 öğrenci, Mühendislik fakültesine 8 öğrenci, Diş Hekimliği Fakültelerine 5 öğrenci, Hukuk fakültesine 2 öğrenci ve 10 öğrenci de tercih ettikleri bölümlere yerleştirilme başarısı gösterdiler” ifadelerini kullandı. 

Haber Tanık