İki farklı noktada Osmaniye basını ile bir araya gelen Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 Milletvekili Şahin'in, deprem bölgesindeki illere yönelik ziyaretler gerçekleştireceği haberi geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı. Şahin, ilk durağı Adana'nın ardından Osmaniye'de temaslarda bulundu.

 Şahin, önce, Karaçay Mesire Alanı'nda Osmaniyeli basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevapladı.

 Basın buluşmasının ardından Şahin, Gelecek Partisi Osmaniye il yöneticileri ile bir araya gelerek yerel seçimlere ilişkin fikir teatisinde bulundu.

 En Önemli Sorun ‘Su Sorunu’ Olarak Görünüyor

 Şahin'in bir sonraki durağı ise Karaçay Geçici Konaklama Merkezi oldu. Şahin, merkezde, depremden dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşları ziyaret ederek, şikayet ve talepleri dinledi. Depremzedeleri ziyaret eden Şahin, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "En önemli sorun; ‘su sorunu’ olarak görünüyor. Sorunların takipçisi olacağız. Seninleyiz Osmaniye." İfadelerini kullandı.

 Şahin, programına, Merkez ilçesi Akyar Mahallesi'nde bulunan TOKİ şantiyesini ziyaret ederek, şantiye yetkililerinden yapılan konutlar ile ilgili bilgi aldı.

 Osmaniye Yörük Türkmen Derneği'ni de ziyaret ederek dernek yönetimi ile bir araya gelen Şahin, "sivil toplum, bir şehrin en önemli yapı taşlarından biridir. Cemiyet kültüründen gelen biri olarak Osmaniyeli STK'lar ile daha sık bir araya geleceğim" dedi.

 Günün sonunda, Düziçi ilçesinde çalışan basın mensupları ile bir araya gelen Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı; şehrin ve ilçenin sorunlarını, Gelecek Partisi'nin yerel seçim stratejisi gibi pek çok başlıkta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 Şahin'in bir sonraki durağının ise Kahramanmaraş olacağı kaydedildi.