Kuzey Irak'ta görevi sırasında vatanı için şehit düşen Uzman Çavuş Taner Torun için Türkiye, bir evladını daha ebediyete uğurlamanın hüznünü yaşıyor. Şehit Uzman Çavuş Taner Torun, yarın gerçekleştirilecek olan cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanacak.

Torun'un cenazesi, yarın ikindi namazının ardından Kadirli'nin İlbistanlı köyünde düzenlenecek törenle toprağa verilecek. Kahraman askerin yakınları, akrabaları, silah arkadaşları ve vatandaşlar, son görevlerini yapmak ve vefat eden kahramanın ruhunu anmak için bir araya gelecek.

Uzman Çavuş Taner Torun'un vatan için gösterdiği fedakarlık ve cesaret, tüm Türkiye'yi derinden etkiliyor. Torun'un ailesine, yakınlarına ve tüm Türk milletine başsağlığı diliyoruz. Millet olarak, şehitlerimizin her zaman yanında olduğumuzu ve onların emanetlerine sahip çıkacağımızı bir kez daha yinelemek istiyoruz.

Şehit Uzman Çavuş Taner Torun'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabır diliyoruz. Vatanı için canını veren kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz.

Resul Özdil