Osmaniye kamuoyu tarafından büyük bir eksiklik olarak değerlendirilen ve bir an önce tamamlanması beklenen Camii’nin yapımına yakın bir tarihte başlanacağı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile görevi devralan yeni yönetim Cami ve Dernek ismini değiştirerek göreve başlamıştı. Buna göre Cami’nin ismi Cebelibereket Şehitlik Camisi olarak değiştirilmiş, Derneğin ismiyse Cebelibereket Şehitlik Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği olmuştu.

Cebelibereket Şehitlik Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu Mustafa Yılmazer, Mehmet Gürbüz, Mücahit Çelik, Ahmet Yılmaz, Muhammed İkbal Bal, Yücel Erdoğan, Mehmet Önalan isimlerden oluştu.

Cebelibereket Şehitlik Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı  Mustafa Yılmazer Dernek çalışmaları  ve Cami İnşaat süreci hakkında bilgi aktardı.

Mustafa Yılmazer yaptığı açıklamada “Resmi olarak yönetimde bulunan arkadaşlarımızla birlikte, Camimizin yapımı için canla başla çalışacağını taahhüt eden Osmaniye eşrafından tanınan ve sevilen insanların oluşturduğu 41 üyemiz ve bir o kadar da gönüllülerimiz var. Siyasetçiden bürokrata, esnaflarımızdan, iş adamlarına kadar tüm halkımız mezarlık önüne yapılacak bu Caminin ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunun farkında ve herkes üzerine düşeni yapmak için hazır bekliyor inşallah bu enerjiyle en kisa zamanda Camimiz tamamlanacaktır” dedi.

Yılmazer Gelinen nokta itibarıyla Camii’nin  yeri ve projesiyle ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduklarını açıkladı.

Cebelibereket Şehitlik Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı  Mustafa Yılmazer,  başta il müftülüğü ve belediye olmak üzere konunun uzmanlarıyla yapılan uzun çalışmaların artık sonuna yaklaştığını, bu çalışmaları bir an önce tamamlayarak hızlı bir şekilde inşaata başlamak istediklerini ifade ederek çok kısa zamanda vatandaşlardan yardım talep edilmeye başlanacağını belirtti. 

Haber Tanık - Resul Özdil