Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Şen yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek  Türkiye Değişim Partisi şehir içi ulaşım, elektrik, su ve doğalgaza erişmeyi temel insan hakkı olarak gören bir parti olduğunu ifade etti.

 “BİZ EKMEĞİNİN PEŞİNDEN GİDENLERİN PARTİSİYİZ”

TDP’nin, bir başka partiye veya bir lidere karşı küstüğü ya da kızdığı için kurulmadığını kaydederek  sağ veya solun partisi olmadıklarını ifade ederek “Bizim çizgimiz merhamet, bereket ve adalet çizgisidir. Biz sağ veya sol parti değiliz. Biz Atatürk milliyetçisi olan, bayrağına, toprağına, ulusal birliğine bağlı bütün yurttaşlarımızı saygıyla sevgiyle buluşturacak olan bir partiyiz. Biz ekmeğinin peşinden gidenlerin partisiyiz. Diğer partilerin bagajları dolu, günah defterleri kabarık, onların fikirleri denenmiş fikirler. Diğer partiler, dünkü gazeteler kimse okumaz onları…” diye konuştu.

“ASGARİ ÜCRETİN ÜÇ AYDA BİR GÜNCELLENMESİ LAZIM”

Türkiye Değişim Partisi’nin herkesten oy alacağını, herkesin partilerine  oy vereceğini ifade eden Şen, “Çünkü biz herkesin partisiyiz. Türkiye, 2022 yılına maalesef büyük sorunlarla girdi. Halkın dayanacak gücü kalmadı. Ülkeyi yönetenlerin, milletin ıstırabına seyirci kalmaması lazım. Asgari ücretin ve emekli maaşlarının açlık sınırının altında kalmayacak şekilde, üç ayda bir güncellenmesi lazım. Elektrikte düşük tarife sınırının aylık 150 kilovatsaatten, 230 kilovatsaate yükseltilmesi, elektrik, doğalgaz ve suda KDV oranının yüzde 1’e düşürülmesi lazım. Türkiye’nin ekonomik durumu iyi değil. Türkiye’yi çok daha zor günler bekliyor. Ama umutsuz olmaya, enseyi karatmaya gerek yok. Atan bir kalp varsa, umut vardır. Çarpan bir yürek varsa umut vardır. Türkiye Değişim Partisi Türkiye için atan bir kalp, millet için çarpan bir yürektir” dedi.

“84 MİLYONUN HAKKINI 84 KİŞİ YEMEYECEK”

Türkiye Değişim Partisi’nin iktidara gelmesi halinde ne yapacağını ve  nasıl yapacağını da anlatan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Demet Şen, önceliklerini şöyle sıraladı “Vicdanlı ve ehil kadrolarla iş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını biz çözeceğiz. Bizim iktidarımızda; en düşük emekli maaşı, asgari ücretin üstünde olacak.En düşük memur maaşı, yoksulluk sınırının üstünde olacak. Herkesin yapacak işi, yiyecek aşı, başını sokacak bir evi olacak. Pahalılığı biz bitireceğiz.

Mutfaklara huzur gelecek. Esnafa sicil affı çıkacak. 3600 ek gösterge bekleyenler ve EYT’liler haklarını hemen alacak. Boşalan kadrolara atamalar hemen yapılacak. Şehit ve gazi maaşları artacak. Mülakat kalkacak. KYK öğrenim kredisi borçları sıfırlanacak.

 Eğitimde fırsat eşitliği sağlanacak. Zenginin çocuğuyla fakirin çocuğu aynı okulda okuyacak. Çiftçiye alım garantisi verilecek. Yolsuzluk, israf ve şatafat bitecek. 84 milyonun hakkını 84 kişi yemeyecek, yiyemeyecek. Türkiye Değişim Partisi iktidarıyla ülkemize varlık, bolluk, bereket gelecek, Türkiye, geniş bir nefes alacak, rahata kavuşacak”  

Haber Tanık - Resul Özdil