Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazartesi anneler günü olarak kutlanan gün ile ilgili yapılan kutlama tarihe geçti. 

 Toprakkale Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Karaboyun apartmanında oturan anneler farklı bir anneler günü etkinliği yaptılar. Kendi aralarında anlaşan kadınlar kısır yaparak damda anneler gününü kutladı. Apartmandaki erkeklerde kadınlara kısır yaparken destek verdi. Daha sonra apartman sakinleri birbirlerinin anneler gününü kutladılar.

Apartman Yöneticisi Ömer Taş tüm annelerin anneler gününü kutlayarak “Kadınlarımız aralarında güzel bir program yapmışlar herkes evlerindeki malzemeleri getirdi. Apartmanımızın damında kısır yaptılar. Bizlerde onlara destek verdik. Hem kısırımızı yedik, hem muhabbet ettik, hem de elleri öpülesi annelerimizin anneler gününü kutladık hem de komşuluk ilişkilerimizi geliştirdik. Annelerimizin çocuklarımızın annesi eşlerimizin kıymetini sadece bugün değil her zaman bilmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Apartmanda organizasyonu yapan apartman sakinlerinden Neslihan Talan ise “Bugün büyük küçük bütün annelerimizin anneler gününü hep birlikte kutladık. Her kes evinden çeşitli malzemeler getirdi kısır yaptık. Bunu çoluk çocuk hep birlikte apartmanımızın damında yedik. Emeği geçen tüm komşularımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Haber Merkezi