İstanbul
21 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.85
 • EURO
  35.18
 • ALTIN
  2491.2
 • BIST
  10739.94
 • BTC
  64876.68$

Derya Yanık Kadirli’de: Hasar Gören Tarım Alanları İçin Acil Destek Sözü

Derya Yanık Kadirli’de: Hasar Gören Tarım Alanları İçin Acil Destek Sözü
Osmaniye'nin Kadirli ilçesi son günlerde etkili olan dolu ve yağış nedeniyle zor günler geçiriyor. Kadirli Kızyusuflu Köyü’nde birçok tarım alanı büyük hasar gördü.

Aile ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı, AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Derya Yanık, zarar gören ekili alanları yerinde inceleyerek çiftçilere destek sözü verdi.

Tarım Alanlarında Yerinde İnceleme

Derya Yanık’a, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü ve Kadirli İlçe Tarım Müdürü de eşlik etti. İncelemeler sırasında köylülerle bir araya gelen Yanık, tarım alanlarında oluşan zararları ve köylülerin yaşadığı sorunları dinledi. Yanık, çiftçilerin kayıplarının telafisi için gerekli adımların ivedilikle başlatılacağını belirtti.

Yanık’tan Destek Sözü

Derya Yanık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Son günlerde yağan dolu ve yağış sebebiyle Kadirli Kızyusuflu Köyümüzde hasar gören ekili alanları yerinde inceledik. İl ve İlçe Tarım Müdürlerimizle birlikte köylülerimizi dinledik ve kayıpların telafisi için yapılması gereken işlemleri ivedilikle başlattık. Hükümetimiz çiftçimizin daima yanında."

Çiftçilere Maddi Destek Sağlanacak

Ziyaret sırasında köylülerle birebir görüşen Yanık, zarar gören ürünlerin tespiti ve maddi kayıpların telafisi için gerekli tüm adımların atılacağını belirtti. Ayrıca, doğal afetlerin tarım sektörüne verdiği zararların en aza indirilmesi için uzun vadeli planlar üzerinde çalışıldığını vurguladı.

Köylüler, Derya Yanık’ın ve yetkililerin gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, hızlı müdahale ve destek sözü, köylüler arasında umut yarattı.

Hükümetten Çiftçilere Destek Sözü

Hükümet yetkilileri, dolu ve yağışın vurduğu bölgelerdeki çiftçilerin mağduriyetlerini gidermek adına kapsamlı bir çalışma yürüteceklerini belirtti. Bu kapsamda zarar tespit çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz, çiftçilere maddi destek sağlanacağı ve ekili alanların yeniden düzenlenmesi için gerekli adımların atılacağı açıklandı.

Osmaniye Genelinde Benzer Çalışmalar

Derya Yanık’ın ziyaretinin ardından, Osmaniye genelinde diğer zarar gören bölgeler için de benzer çalışmaların yapılacağı bildirildi. Bu tür afetlerin tekrar yaşanmaması adına alınacak önlemler ve yapılacak yatırımlar, bölge tarımının sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak.

Osmaniye çiftçisi, hükümetin ve yerel yetkililerin desteğiyle bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatmayı hedefliyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!