Son Dakika Haberleri
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Çalık, gazeteciler için düzenlenen programda basının önemine vurgu yaparak, “Basın, toplumun bilgi edinme hakkını sağlayan, demokrasinin temel taşlarından biridir. Birbirinden usta, duayen gazetecilerle aynı kenti paylaştığımız için çok mutluyuz. Basın mensuplarının zorlu şartlarda büyük bir özveriyle çalıştığını biliyoruz ve onlara her zaman destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Hava sıcaklıkları ve yüksek nemle birlikte klima kullanımı artarken, AEDAŞ’ın hizmet bölgesinde elektrik tüketimi neredeyse her gün yeni bir rekor kırıyor. AEDAŞ verilerine göre özellikle turizmin başkenti Antalya’daki yüksek enerji talebinin etkisi ile 19 Temmuz Cuma günü bölgede yılın en yüksek tüketim rakamına ulaşıldı. Ancak bu rakam önce 22 Temmuz Pazartesi ardından da 23 Temmuz Salı günü aşıldı. 23 Temmuz’da bölgedeki toplam elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı gününe göre yaklaşık yüzde 14,3 artarak 51 bin 288 MWh’den, 58 bin 606 MWh’ye çıktı.
Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce ‘Aşure Günü’ nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda 4 bin kişiye aşure dağıtıldı. Muharrem Ayı’nın geleneksel töreni olan Aşure Günü’nde meydana kurulan kazanlarda vatandaşlara aşure ikram eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yüzlerce yıldır süregelen geleneği yaşattıklarını söyledi.
Hava sıcaklıkları ve yüksek nemle birlikte klima kullanımı artarken, AEDAŞ’ın hizmet bölgesinde elektrik tüketimi neredeyse her gün yeni bir rekor kırıyor. AEDAŞ verilerine göre özellikle turizmin başkenti Antalya’daki yüksek enerji talebinin etkisi ile 19 Temmuz Cuma günü bölgede yılın en yüksek tüketim rakamına ulaşıldı. Ancak bu rakam önce 22 Temmuz Pazartesi ardından da 23 Temmuz Salı günü aşıldı. 23 Temmuz’da bölgedeki toplam elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı gününe göre yaklaşık yüzde 14,3 artarak 51 bin 288 MWh’den, 58 bin 606 MWh’ye çıktı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, ‘Köstebek’ adlı robot kamera ile kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını tarayarak yerüstüne çıkmayan arızaları tespit ediyor. Ekipler bugüne kadar 290 kilometrelik kanalizasyon hattının taramasını yaparken arızalara gidererek yeraltı su kaynaklarının kirlenmesini önlüyor ve çevreyi koruyor.